Zastanawiasz się, co pies myśli o swoim właścicielu? Okazuje się, że całkiem sporo! Zwierzaki zachowują się w określony sposób i analizują zachowanie ludzi. Dowiedz się więcej na ten temat!

Co dokładnie pies myśli o swoim właścicielu?

Psy nas kochają, a nauka w końcu to udowodniła. Naukowcy badający poznanie zwierząt na Emory University zeskanowali mózgi specjalnie wyszkolonych psów za pomocą maszyny MRI. Badacze obserwowali reakcje psich nosów, ponieważ tak wiele świata doświadczają przez nozdrza. Następnie zmierzyli mózgi psów, gdy te wąchały swoich właścicieli i stwierdzili, że zapach właściciela aktywował „centrum nagrody” w mózgu psa. Oznacza to, że tylko zapach ich właściciela sprawia, że pies czuje się niewiarygodnie szczęśliwy.

Przeczytaj:  Czy Pies Wyczuwa Dobrego Człowieka?

Psy traktują swoich ludzi jak rodzinę

Oprócz reakcji z ośrodka nagrody w mózgu, psy odczuwają również “efekt bezpiecznej bazy” ze strony swoich ludzi. Efekt ten można porównać do więzi między człowiekiem a niemowlęciem, gdzie ludzkie niemowlęta postrzegają swoich rodziców jako bezpieczną bazę w przerażającym, nieznanym świecie. W podobny sposób psy postrzegają swoich ludzi jako bezpieczną i stałą obecność w świecie. Co więcej dorosłe psy zachowują się wobec swoich potomków jak ludzie wobec swoich dzieci.

Co pies myśli o właścicielu

Psy wolą, aby ich ludzie je karmili

Naukowcy badali, jak psy reagowały na nagrody żywnościowe przed swoim człowiekiem, przed obcym człowiekiem i przed nikim. Psy były bardziej entuzjastycznie nastawione do nagrody żywnościowej, gdy ich człowiek był obecny, w przeciwieństwie do sytuacji, gdy były same. Również reakcja psów w obecności obcych nie różniła się tak bardzo w porównaniu do sytuacji, gdy psy były same. Badania wykazały, że psy czują się bardziej komfortowo i są bardziej zmotywowane, gdy ich ludzie są w pobliżu.

Przeczytaj:  32 Fakty o Psach

Wnioski

Tak jak my czujemy, że nasze psy są częścią naszej rodziny, tak one czują, że my jesteśmy częścią ich. Całe to merdanie ogonem i miłe podekscytowanie nie jest tylko na pokaz: one naprawdę to rozumieją, chcą być kochane i uwielbiają spędzać czas z ludźmi, a szczególnie swoim właścicielem.

FAQ dotyczące tego co pies myśli o właścicielu

Co pies myśli o swoim właścicielu?

Pies analizuje zachowanie człowieka i odpowiednio reaguje. Trudno powiedzieć, czy to „myślenie”, czy za ten proces odpowiada instynkt. Na pewno pies ma uczucia, może być zły, szczęśliwy lub smutny. Pies może „myśleć” dobrze o właścicielu, gdy ten właściciel traktuje zwierzaka.

Czy pies może być zły na swojego właściciela?

Tak. Pies może wykazywać złość lub niezadowolenie, szczególnie w sytuacji, gdy ma do tego powody.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *