Psy mają naprawdę niesamowite zdolności. To zwierzęta intuicyjne, posiadające specjalne umiejętności, które pomagają im poruszać się po otaczającym je świecie. Możesz zauważyć, że Twój pies zachowuje się inaczej w zależności od Twojego nastroju. Kiedy zmienia się Twój język ciała lub ton głosu, możesz zauważyć, że zmienia się również nastawienie Twojego psa.

Najlepszą rzeczą w psach jest to, że są tak wspaniałymi przyjaciółmi. Świętują z nami, kiedy są szczęśliwe i mogą zapewnić komfort i bezpieczeństwo ludziom w potrzebie. Jeśli psy potrafią wyczuć, kiedy ludzie są smutni, co jeszcze mogą wyczuć?

Czy pies wyczuwa dobrego człowieka?

Psy potrafią wyczuć, kiedy ktoś jest złym lub dobrym człowiekiem. Twój pies może nie wiedzieć, jakie decyzje moralne podjęła dana osoba, ale potrafi wyczuć oznaki zdenerwowania, strachu, złości i zagrożenia. Psy zauważają specyficzne rzeczy o ludziach, których nawet inni ludzie nie są świadomi. Kiedy zdenerwowana osoba odwraca wzrok podczas rozmowy, ma napięte mięśnie lub zaczyna się pocić, psy mogą to stwierdzić. Wykorzystują swój przenikliwy zmysł węchu i świetną umiejętność czytania mowy ciała, aby pomóc im wiedzieć, jak reagować na ludzi. 

Przeczytaj:  Ile zarabia pies w reklamie?

Wiele gatunków ma trudności z rozpoznawaniem wyrazu twarzy różnych gatunków. Jednak psy są w stanie dość dobrze odczytać mimikę twarzy ludzi. Psy badają każdy szczegół naszych twarzy, aby przewidzieć nasze działania. Potrafią nawet zobaczyć tylko oczy danej osoby i stwierdzić, czy jest to osoba groźna czy nie.

Psy reagują na różne nastroje w zależności od rasy i typu osobowości. Kiedy ktoś jest groźny, psy mogą szczekać, podskakiwać lub pokazywać zęby. Zauważysz, że marszczą brwi i bacznie obserwują potencjalne zagrożenie. 

Kiedy pies wyczuwa dobrą osobę, jego twarz będzie bardziej zrelaksowana. Jego usta będą otwarte, a język może być wyciągnięty. Będzie miał spokojną postawę, a jego ogon prawdopodobnie będzie merdał. Bezpieczne psy to szczęśliwe psy! Kiedy ktoś jest naprawdę dobrym człowiekiem z dobrymi intencjami, pies szybko się do niego rozgrzeje. Pies może stać blisko miłej osoby lub podążać za nią. 

Wykorzystując swoje silne umiejętności czytania ludzi, psy są w stanie wyczuć dobrą osobę, kiedy ją zobaczą. 

Czy Pies Wyczuwa Dobrego Człowieka?

Wyczuwanie dobrego człowieka przez psa – co na to nauka?

Wiele osób zastanawia się, czy psy mają szósty zmysł. Są one tak dobre w zrozumieniu potrzeb ludzi. Czasami rozumieją te potrzeby, zanim jeszcze ludzie są ich świadomi! 

Przeczytaj:  Jak oswoić psa z kotem? – Poradnik

Psy używają swojego potężnego zmysłu węchu, aby pomóc im wnioskować o klimacie obecnej sytuacji. Psy mają o wiele więcej detektorów zapachu niż ludzie. Psy mają około 600 milionów receptorów węchowych, podczas gdy ludzie mają mniej niż 10 milionów. To ogromna różnica, która wiele wyjaśnia na temat wszystkich sposobów, w jakie psy zbierają informacje. 

Psy potrafią nawet wyczuć wzrost i spadek pewnych substancji chemicznych w mózgu człowieka. Na przykład mogą powiedzieć, kiedy ktoś produkuje więcej oksytocyny niż zwykle. Oksytocyna jest uwalniana, gdy czujemy się dobrze. Tworzy ona uczucia miłości i szczęścia. Psy wiedzą, kiedy ktoś czuje się w ten sposób, a oni mają tendencję do uzyskania dobrego nastroju, jak również. 

Być może najbardziej imponujący (nawet bardziej imponujący niż 600 milionów detektorów zapachu) jest sposób, w jaki psy są w stanie połączyć to, jak wyglądamy, z tym, kim jesteśmy. Kiedy osoba ma otwarty język ciała i uśmiech na twarzy, pies jest bardziej prawdopodobne, aby zaufać i polubić go.

Podsumowanie

Pies potrafi wyczuć dobrego człowieka lub złego. Zwierze polega na swoich zmysłach i zwraca uwagę na zachowanie danej osoby. Pies potrafi wyczuć zdenerwowanie, strach, radość i smutek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *