Dla większości ras psów pielęgnacja jest typową częścią rutynowego utrzymania. Zaczynają być trochę zarośnięte, matowe lub nieuporządkowane i nadszedł czas, aby umówić się na spotkanie.

Ile kosztuje strzyżenie psa w Polsce?

Ceny za strzyżenie psa w Polsce rozpoczynają się od około 50 zł, a kończą się na 200 zł za godzinę pracy. Koszt ostatecznie zależny jest od doświadczenia specjalisty, rasy zwierzaka, a także miasta, w którym będzie wykonywana usługa groomingu.

Co wpływa na cenę strzyżenia psa?

  • Rasa i rodzaj psa – jeśli masz szczególnie agresywnego lub niespokojnego pupila, może to bardzo utrudnić groomerowi wykonanie jego pracy. Twój groomer naraża swoje bezpieczeństwo na niebezpieczeństwo za każdym razem, gdy pracuje z psem narażonym na ugryzienie. Poza tym, niespokojny pies może być trudny do opanowania. Wpływ na cenę ma także rasa. Choć koszt roboczogodziny z reguły zostaje ten sam, to groomer będzie potrzebować więcej czasu, aby odpowiednio zadbać o zwierzaka.
  • Usługi odbioru/odprowadzania -psa  jeśli umówisz się na odbiór lub odprowadzenie psa, może to również stanowić dodatkowy koszt. Prawdopodobnie będzie to uwzględnione w całości i wyjaśnione wcześniej. Oczywiście, jeśli jest to usługa, której potrzebujesz, koszt będzie wart wygody.
  • Miejsce zamieszkania – koszty życia mogą znacząco wpłynąć na to, ile powinieneś spodziewać się zapłacić. Mieszkanie w drogim mieście, takim jak Nowy Jork, sprawi, że koszty pielęgnacji wzrosną. Jeśli mieszkasz w małym mieście lub na przedmieściach, możesz płacić na niższym poziomie. Na wsi lub w małym mieście koszt strzyżenia psa może być nawet o połowę tańszy!
  • Zniżki lojalnościowe – Jeśli często odwiedzasz sklep i nadal dajesz firmie biznes, wiele z nich oferuje nagrody. Możesz otrzymać zniżki lub zbierać punkty nagrody.
  • Dodatkowe usługi groomingu – Jeśli twój pies potrzebuje trochę więcej rozpieszczania, będzie długa lista dodatków lub opcji, które można wybrać. Ponadto wiele firm oferuje różne pakiety, które obejmują różne formy usług pielęgnacyjnych dostosowanych do potrzeb Twojego pupila.
Przeczytaj:  Co pies myśli o właścicielu?

ile kosztuje strzyżenie psa

Najczęstsze pytania dotyczące ceny za strzyżenie psa

Co to jest grooming dla psów?

Grooming to usługa pielęgnacji psa, najczęściej składająca się ze strzyżenia. Niezależnie od tego, czy pies potrzebuje trymowania, strzyżenia, czyszczenia zębów, groomer to specjalista, który sobie z tym poradzi.

Jak często powinno przeprowadzać się strzyżenie psa?

Częstotliwość zabiegów pielęgnacyjnych jest w większości przypadków uzależniona od rasy. Zależy ona od struktury sierści, jej długości i sposobu prowadzenia. Zazwyczaj strzyżenie psa przeprowadza się co 4-8 tygodni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *